• Jutro (7.04.2023r.) kończy się kolejny etap rekrutacji

Rodzice zainteresowani miejscem dla dziecka w oddziałach przedszkolnych proszeni są o złożenie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka (...) do 7 IV (do piątku) w godzinach  pracy sekretariatu, czyli 8.00-15.00. Po tym terminie dokumenty nie będą przyjmowane.

• Wiosenna przerwa świąteczna

• Przerwa świąteczna dla uczniów szkoły podstawowej trwać będzie  od 6 kwietnia do 11 kwietnia 2023 r. Dzieci z oddziałów przedszkolnych nie przychodzą do przedszkola 10 IV (w poniedziałek).

Życzymy wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych

• Rekrutacja- kolejny etap

•

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego, zainteresowani miejscem w naszym oddziale przedszkolnym, zobowiązani są do złożenia w dniach

od 31 III (od godz. 14:00) do 07 IV 2023 r.

OŚWIADCZENIA potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego (załącznik nr 10 do Regulaminu Rekrutacji)

W przypadku, gdy dokument ten nie będzie złożony w wyznaczonym terminie, będzie to równoznaczne z rezygnacją z miejsca w oddziale przedszkolnym. Potwierdzenie woli (...) złożone razem z wnioskiem nie będzie brane pod uwagę.

• Podróży ciąg dalszy.

• Uczniowie klasy 3 wyruszyli ponownie w podróż szlakiem lektury ale tym razem do Afryki omawiając lekturę Afryka Kazika. Każdy z uczniów losował tytuł rozdziału książki i tworzył do niego ilustrację. Pomysłowość uczniów nie miała końca.

• Śladami lektury o "Psie, który jeździł koleją".

• Uczniowie klasy III odbyli wycieczkę śladami lektury o Psie, który jeździł koleją. Swoją podróż rozpoczęli na stacji w Jesionce aby dojechać do stacji Warszawa Ochota i tam udać się do pobliskiego muzeum kolei. Razem z przewodnikiem mogli zapoznać się z historią pociągów oraz uczestniczyć w prelekcji dotyczącej lektury.

• Rekolekcje Wielkopostne

• W dniach 16 i 17 marca 2023r. o godz. 11.30. odbędą się w Kościele Parafialnym Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów klas I-VIII. W tych dniach nie będzie zajęć lekcyjnych, tylko ewentualnie opiekuńcze dla chętnych dzieci. Rodzice zapewniają dowóz i odbiór uczniów z kościoła.

• Kontynuacja nauki pływania

• We wtorek (7 III) wznawiamy   wyjazdy na basen w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania "Umiem pływać". Program skierowany jest do uczniów klas młodszych i nie jest  realizowany w ramach obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. Zajęcia pływackie będą organizowane i prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Nauka pływania odbywać się będzie na krytej pływalni AQUA w Żyrardowie.

Zajęcia są bezpłatne.

Układ zajęć: 2 jednostki dydaktyczne (w tym 60 minut z instruktorem oraz 30 minut przeznaczone na czynności samoobsługowe w szatni) 1 raz w tygodniu- 10 spotkań dla grupy.

• Prace remontowo-budowlane

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Trwają już prace remontowo-wykończeniowe na terenie naszej  szkoły. Zaczęła się  adaptacja sali gimnastycznej na sale lekcyjne, a w hali sportowej zaczną się  prace wykończeniowe.

W związku z powyższym wejście od ul. Dębowej będzie zamknięte. Po feriach uczniowie  wchodzić będą na teren szkoły furtką od strony "Orlika". Prosimy o zachowanie ostrożności.

• Lekcja biologii w klasie VII

• Uczniowie klasy siódmej w ramach projektu edukacyjnego z biologii -"Budowa serca człowieka" wykonali samodzielnie model serca. Prace  uczniów poniżej

• Bal w przedszkolu

• Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i świetna muzyka. W takiej atmosferze bawiliśmy się  podczas Balu  karnawałowego.

Fotorelacja na Facebooku

• Bezpieczne ferie cz. 3

• W ramach zajęć Koła plastycznego uczniowie klas starszych przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie, dotyczące zimowych zabaw, a uczniowie klasy IV i VII wykonali plakaty.

• Bezpieczne ferie cz. 2

• Z uczniami przeprowadzone były pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Pani A. Okraszewska-Konarska (nauczyciel przedmiotu: edukacja dla bezpieczeństwa) przygotowała również prezentację dotyczącą "bezpiecznych ferii".

• Bal Karnawałowy 2023

• Uczniowie szkoły bawili się świetnie. Super muzyka, zabawy integracyjne, konkursy,  kostiumy karnawałowe,  Walentynkowe serduszka, no i oczywiście słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Dziękujemy

Obszerna fotorelacja na naszym facebooku. Zapraszamy

• Depresja

• Samorząd Województwa Mazowieckiego wdrożył do realizacji "Program polityki zdrowotnej w zakresie zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego"

Szczegóły programu:

• Bezpieczne ferie

• W dniu 30.01.2023 r. panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie przeprowadziły pogadankę dot. bezpiecznych ferii dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania omówiono jak dzieci mogą w sposób bezpieczny spędzić czas wolny od  nauki.

Poruszono też temat wyboru zabaw, które  nie zagrażają zdrowiu uczniów.

• Jasełka w kościele

• W niedzielę (29 I) uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka w Kościele w Jesionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Filmiki na naszym Facebooku

• Dzień Babci i Dziadka

• We wtorek (24 I) gościliśmy w szkole ukochane Babcie i Dziadków. Uczniowie klas I-III przygotowali piękny występ. Były wierszyki, piosenki, tańce i prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.