• Półkolonie

• Zapraszamy na półkolonie. Organizatorem jest p. H. Łowicka. Dofinansowanie 50% dla uczestników od Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki.  Szczegóły na plakacie.

• Jasełka w kościele

• Już dziś zapraszamy rodziców, babcie, dziadków i wszystkich przyjaciół Szkoły we Franciszkowie na świąteczny występ uczniów, którzy wystawią Jasełka w Kościele w Jesionce 7 stycznia o godz. 15.00. Liczymy na Państwa obecność.Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

• Zday to!

• Jak ogarnąć wyrażenia algebraiczne na Egzaminie Ósmoklasisty bez znajomości całej matmy? Odpowiedź poznasz na bezpłatnym webinarze organizowanym|podczas bezpłatnego webinaru organizowanego} przez ZDAY - 14.12 (czwartek) o 19:00. Formularz zapisu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Cennymi wskazówkami podzieli się Karol Wilczyński - nauczyciel, korepetytor, ekspert od skutecznej edukacji, znany już uczestnikom poprzednich webinarów z matematyki. Webinary ZDAY to nie tylko sucha teoria. Organizatorzy kładą nacisk na praktykę i wspólne rozwiązywanie zadań na żywo. Z tego wynika ogromna popularność tych spotkań w bieżącym oraz ubiegłym roku szkolnym.

Ponadto podczas webinaru będzie okazja, aby skorzystać ze zdobytej chwilę wcześniej wiedzy  i zdobyć nagrodę w postaci drona!

Zapisz się, a otrzymasz powiadomienie o rozpoczęciu spotkania: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

• Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę andrzejkową w czwartek (30 XI)

• Spotkania z Rodzicami

• W czwartek (7 XII)

•  godz. 16.30 - spotkanie z wychowawcami grup w oddziałach przedszkolnych;
          • Wspominamy Pasowanie na Ucznia

• W listopadzie odbyło się Pasowanie na Ucznia dzieci z klasy I. Emocji było dużo. Dzieci zdały egzamin i przystąpiły do Ślubowania.

Uroczystość przygotowała wychowawczyni Pani A. Kopeć przy udziale rodziców.

W uroczystości wzięli udział:

Pan Rafał Mitura- Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki;

Pani Ewa Brzezińska- Dyrektor CE;

Pani Beata Jackowska- Dyrektor szkoły;

Pani Marzena Siekierska- Wicedyrektor szkoły;

Uczniowie młodszych klas oraz reprezentanci SU;

Rodzice i inni zaproszeni goście.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz Rodzicom za ufundowanie prezentów dla dzieci.

Zdjęcia wykonane przez pracownika UG w Wiskitkach

• Drogi uczniu klasy ósmej,

• Chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie przygotować się do egzaminu? Do czego dobrze jest się przyłożyć? Jak rozwiązywać poszczególne typy zadań?

Dołącz do bezpłatnego webinaru! Dowiesz się, jak ogarnąć Egzamin Ośmioklasisty bez wkuwania całej matmy. Serwis edukacyjny Zday zaprasza w czwartek, 26 października, o 19:00. Zapisz się na stronie:

Podczas webinaru:

• poznasz techniki rozwiązywania zadań;
            • wspólnie z prowadzącym rozwiążesz przykładowe zadania;
            • omówimy budowę arkusza egzaminacyjnego i rodzaje zadań;
            • będziesz mieć możliwość zadawania pytań.

Na webinar zaprasza Karol Wilczyński, twórca systemu Szybka Matma. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania.

• Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona

• W poniedziałek (16 X) odbyły się uroczyste obchody DEN. Uczczono także 45. rocznicę  wyboru Karola Wojtyły  na papieża.

Dziękujemy paniom: E. Frączkiewicz i K. Wargockiej oraz uczniom klasy IV za przygotowanie uroczytości.

• Przedstawienie profilaktyczne

• W czwartek (26 X 2023r.) o godz. 12.00 uczniowie klas: VI-VIII obejrzą profilaktyczne przedstawienie pt.: "Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy". Uczniowie proszeni są o zaopatrzenie się w kartki i długopisy.

Więcej informacji na naszym Facebooku.

• UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI SPORTOWEJ

•         W sobotę 7 X 2023r. w naszej szkole było głośno, radośnie, tanecznie i bardzo sportowo. Tego dnia uczestniczyliśmy w otwarciu hali, dwóch sal lekcyjnych, zaplecza kuchennego i szatni. W uroczystości uczestniczyli następujący goście:

Pan Minister Maciej Małecki, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial, Proboszcz Parafii Ks. Proboszcz Jarosław Łękarski, Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Pan Rafał Mitura, Zastępca Burmistrza Pan Łukasz Boczkowski, Dyrektor ds. inwestycji Pan Konrad Gruza, Przewodniczący Miasta i Gminy Wiskitki Pan Paweł Dziemiańczyk wraz z Wiceprzewodniczącymi oraz Radnymi, Dyrektorzy szkół gminnych oraz przedszkola i żłobka wraz z Wicedyrektorami i Zastępcami, Strażacy z OSP KSRG Jesionka - Ochotnicza Straż Pożarna w Jesionce, Rada Rodziców z Przewodniczącym na czele Panem Jackiem Ciemielińskim, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich we Franciszkowie, sołtysi z terenów obwodowych szkoły oraz nauczyciele, pracownicy, uczniowie i ich rodzice, a także wielu przyjaciół szkoły.

Uroczystość była piękna i już zapisała się na kartach historii naszej szkoły i gminy. Wybudowanie nowej hali to długo wyczekiwany moment dla społeczności szkolnej. Po wielu latach oczekiwań spełnia się marzenie dzieci, nauczycieli i rodziców. Dziękujemy wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tak ogromnego przedsięwzięcia, a także gościom za przybycie i uczestniczenie w tak ważnym wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Zdecydowana większość zdjęć zrobiona przez pracownika ds. promocji Miasto i Gmina Wiskitki

Więcej zdjęć na Facebooku

• W poniedziałek (16 X) o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Praca

• Poszukujemy pracownika obsługi sprzątającej na cały etat. Zapraszamy do składania ofert.

• Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, przyjaciół Szkoły we Franciszkowie

na uroczystość otwarcia hali sportowej w dniu 7 X 2023r. o godz. 15.00.